Koliformní bakterie ve vodě

Ve vodě se mouhou vyskytovat různé bakterie, které jsou pro lidské zdraví nežádoucí. Velmi často k nám přichází zákazníci, kteří mají problém právě s koliformními bakteriemi.

Úprava vody pomocí UV záření

Vyberte si ze široké nabídky v našem eshopu.

Do eshopu

Přitom norma pro pitnou vodu udává pro koliformní i další bakterie nulový akceptovatelný limit. Z toho vyplývá, že je potřeba použít skutečně efektivní řešení na zničení těchto mikroorganismů. Jinak způsobují zažívací a jiné potíže a jsou více nebezpečné pro děti.

V případě, že používáte vodu jen na mytí, tak bohužel nemáte také vyhráno, protože i tak hrozí nebezpečí - vodu můžete vy nebo především děti spolknout během sprchování.
Koliformní bakterie se do vaší studny nebo vrtu dostanou celkem snadno, například stačí, když soused vypouští močůvku na zahradu nebo z hnoje od zvířat. Ale neznamená to, že se zdroj takového znečištění musí vždy nacházet hned za plotem.

Z celkového počtu problémů s vodou, tento v našich interních statistikách, postihuje třetinu zákazníků. Nicméně disponujeme spolehlivým řešením za rozumných nákladů. Bakterie lze ve vodě zničit UV lampou. Pro představu - je to nerezová trubka s UV zářivkou, dlouhá asi 50 cm, nezabírá hodně prostoru (finální rozměry jsou podle průtoku). Princip spočívá v tom, že UV záření zničí 99,9 % bakterií ve vodě. Toto zařízení se instaluje na přívodu vody v objektu a tím pádem dodává nezávadnou vodu pro celý dům.

Princip fungování UV lampy

Údržba se zvládne snadno - většinou stačí jednou za rok vyměnit UV zářivku. Ta vypadá podobně jako normální zářivky, jen svítí jiným druhem světla. Při instalaci velmi doporučujeme nainstalovat před UV úpravnu vody mechanický filtr částic. Ten není nákladný, ale důležitý, aby se nevytvářel povlak kolem UV zářivky a nestínil tak desinfikujícímu světlu. Protože kdyby se tak dělo, neumožnilo by to světlu „zabít všechny bakterie“.

UV záření nepoškozuje vlastnosti vody a nezbavuje ji přirozených minerálů. V naší nabídce naleznete UV lampy renomovaných výrobců. Dlouhodobě držíme skladem i náhradní díly - zářivky, transformátory aj.

Nabízíme vám odbornou konzultaci, v rámci které můžeme podchytit i případný další problém vody (např. tvrdost, železo) nebo jen poradit s výběrem nejvhodnějšího modelu, když si nejste jisti. V případě zájmu vám rádi zařízení namontujeme a zprovozníme. Působíme v celé ČR.

Řešení Kontaktujte nás Nakupte online