Poradna

Pravda o COVID-19 a jeho přenosu vodou

Ohledně nového viru COVID-19 je mnoho otázek a spekulací. Jak je přenášen z člověka na člověka a je možné se nakazit z pitné vody?
Jako specialisté na úpravu vody jsme se na toto téma chtěli zaměřit a odpovědět otázky týkající šíření viru pitnou vodou.

Číst dál...

Domácí úpravny

Nabízíme nejrůznější zařízení na úpravu vody. Zákazníkům prodáváme pouze úpravny, které skutečně fungují. Vhodnost konkrétního typu závisí na problému, který se vyskytuje ve vaší vodě. Nejčastěji se jedná o vodu z vrtů nebo studní, ve které se vyskytuje řada prvků v nadlimitních hodnotách.

P.S.: Pro všechny, kterým přijde tématika úpravy vody příliš komplikovaná či nechtějí ztrácet čas máme připravenou microsite www.domaciupravnyvody.cz.

Číst dál...

Koliformní bakterie ve vodě

Ve vodě se mouhou vyskytovat různé bakterie, které jsou pro lidské zdraví nežádoucí. Velmi často k nám přichází zákazníci, kteří mají problém právě s koliformními bakteriemi.

Přitom norma pro pitnou vodu udává pro koliformní i další bakterie nulový akceptovatelný limit. Z toho vyplývá, že je potřeba použít skutečně efektivní řešení na zničení těchto mikroorganismů. Jinak způsobují zažívací a jiné potíže a jsou více nebezpečné pro děti.

Číst dál...

Kvalita vody je důležitá

Kvalita vody je z nejrůznějších hledisek důležitá. Pokud není v pořádku, může zanést domácí spotřebiče, mít špatnou chuť a především poškodit vaše zdraví. Pojďme si nyní rozdělit a popsat různé typy problémů vody.

Číst dál...

Vybíráme úpravnu

Nejdříve je potřeba znát problém, který se vyskytuje ve vaší vodě, ať už městské nebo studniční. Orientační seznam problémů uvádíme v poradně. Pokud ještě neznáte způsob znečištění vaší vody, tak se doporučuje provést její rozbor.

Číst dál...

Tvrdá voda

Voda vysoké tvrdosti znamená bíložluté skvrny na obkladech, sanitárním vybavení, poškození domácích spotřebičů (rychlovarných konvic, pračky, myčky atd.) a zarůstání vodovodních trubek snižujících tak průtok.

Číst dál...

Železo ve vodě

Železo se ve vodě vyskytuje často spolu s manganem. Nejvíce se tento problém týká studní a vrtů. Železo neznamená pro lidský organismus zásadní ohrožení, ale stejně stojí za to ho od určitých koncentrací odstraňovat. Železo způsobuje zarůstání vodovodních rozvodů v domě či zničení pračky, mangan zase ošklivé skvrny na prádle.

Číst dál...

Sírany ve vodě

Vysoké koncentrace síranů ve vodě zhoršují její chuť a mohou způsobovat průjmy, zvláště u dětí. Sírany v nižších koncentracích samy o sobě nejsou příliš nebezpečné, ale problém nastává, když k množství síranů vezmeme v potaz konkrétní množství dalších prvků ve Vaší vodě. Totiž nižší množství síranů spolu s určitým množstvím dalších prvků může být již nevhodné pro pití.

Číst dál...

UV filtrace vody

Věděli jste, že ultrafialové (UV) záření je bezpečná, čistá a téměř bezúdržbová metoda zajištění vody bez nežádoucích bakterií? Při dezinfekci vody UV zářením je pro zabíjení mikroorganismů ve vodě využíváno ultrafialové světlo, které je přítomné například i ve slunečním světle. Je to prokázaná technologie bez významných nedostatků.

Číst dál...


Napájecí voda pro centrální sterilizaci a klimatizaci

Při úpravě vody je dodnes velká řada nejasností. Napájecí voda pro sterilizátory a desinfektory je specifikována normou ČSN EN 285+A2. Hodnoty uvedené v této normě jsou ale pouze doporučením výrobcům přístrojů využívajících uvedenou napájecí vodu, kam až mohou zajít s požadavky na čistotu vyjádřenou specifickou vodivostí. Požadavek výrobců je vždy uveden při dodání přístrojů v podmínkách pro instalaci a provoz.

Číst dál...

Napájecí voda pro laboratoře

Požadavky na kvalitu napájecí vody platí pro laboratoře klinické biochemie, hematologie, imunologie, mikrobiologie a všech dalších laboratorních oborů. Současně se tyto požadavky vztahují na celou řadu dalších laboratoří s podobnými požadavky, zejména kvalitu upravené vody po stránce vodivosti.

Číst dál...